Lidl-Vinya Carles Crianza 2010

Vinya Carles Crianza 2010 w cenie 29,99 zł z Prioratu w Hiszpanii to dla mnie najlepsze wino czerwone ze świątecznej oferty Lidla.

Priorat to jeden z moich ulubionych regionów winiarskich. Nie tylko w Hiszpanii, ale w ogóle. Odwiedziłem go już kilkukrotnie i za każdym razem było to dla mnie wielkie przeżycie. „Kilka” butelek udało mi się nawet w przeszłości zaimportować. Wina nie są tanie, ale charakteryzują się dużą koncentracją owców i dużą mineralnością. To powoduje, że pomimo mocnego ciała, są wyjątkowo jedwabne i gładkie. Nie czuć tej mocy. Bardzo niska wydajność z hektara i dużo starych winorośli. Nawet 80-100-letnich.

To wino podobało mi się już na prezentacji w hotelu Intercontinental, a kolejna zakupiona przeze mnie butelka dodatkowo mnie w tym utwierdziła.

Piękny głęboki rubinowy kolor. Sądząc po kolorze, wino jest nadal młode.

W nosie dużo ciemnych owoców. Jagoda, jeżyna, słodka wiśnia. W ustach konfitura z jeżyn i jagód w gorzkiej czekoladzie.Bardzo dobra kwasowość. Średnia budowa. Idealny balans. Integracja beczki i owoców. Mineralne i długie. Przy kolejnych kieliszkach jeszcze więcej czekolady.

Bardzo polecam to wino do świątecznego obiadu. Do kaczki z czerwoną kapustą, ewentualnie smażonego karpia z kapustą z grzybami. Będzie pasowało także do innych mięs.

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Lidl-Vinya Carles Crianza 2010

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s