Gdzie na wino w Warszawie? Wino & Friends

Skuszony entuzjastyczną recenzją Sebastiana Bazylaka Wino & Friends Miłość od pierwszego wejrzenia, odwiedziłem  Wino & Friends jako jedno z pierwszych miejsc w poszukiwaniu „prawdziwego wine baru”

Na odwiedziny wybrałem dzień trochę „nietypowy” jak na wino, a mianowicie poniedziałkowe popołudnie. I do tego udałem się samochodem, dlatego moja degustacja ograniczała się tylko do kilku małych łyków wina.

Co zobaczyłem? Bardzo przyjemne miejsce z fantazyjnym wystrojem, gdzie wszystko jest podporządkowane mojej wygodzie. Jest strefa przeznaczona bardziej na część restauracyjną ze stolikami i krzesłami i część mniej formalna z wygodnymi fotelami i sofami gdzie można się zrelaksować przy kieliszku (butelce) wina. Jest też duży ogródek. Niestety w dniu naszych odwiedzin było dosyć chłodno i nie zdecydowaliśmy się na pobyt w ogródku.

friends1

Jest także regał z winami. Na wszystkich winach są umieszczone ceny. To daje możliwość zapoznania się z ofertą wina i cenami, które są wyjątkowo „przystępne”.

Friends2

Można także zakupić wina na wynos z upustem 7%.

My do degustacji wybraliśmy dwa wina domowe i dwie cavy. Białe to Sauvignon Blanc, a czerwone trochę nietypowe, bo Pinot Noir. Oba wina pochodzą z Doliny Loary. Wino białe miało dużą owocowość i delikatną kwasowość, co powoduje, że powinno smakować każdemu. Jeśli chodzi o wino czerwone, to kolor jak na Pinot Noir wyjątkowo ciemny. Fajne czerwone owoce i dosyć mocna struktura. Kwasowość nie poraża i wino jest bardzo „pijalne”. Na pewno pasuje do wielu potraw serwowanych przez otwartą kuchnię. My niestety nie spróbowaliśmy żadnej potrawy, ale z pewnością wybierzemy się tam kolejny raz na dłużej i wtedy spróbujemy kuchni.

 

Wino domowe kosztuje 8 zł i za taką jakość to bardzo dobra cena.

Obsługiwała nas bardzo sympatyczna „dziewczyna” która mówiła z pasją o polecanych winach. Widać, że właściciele potrafią zarazić personel pasją winiarską.

Niestety z przejęcia (fajną atmosferą) zapomniałem zrobić zdjęcia, dlatego muszę skorzystać ze zdjęć umieszczonych na firmowym Facebooku.

Nie jest to Wine Bar, ale z pewnością bardzo fajne miejsce na wino. Bez zadęcia, ale elegancko, z luźną atmosferą i z bardzo przyjaznym podejściem do gości.

Gorąco polecam.

4 uwagi do wpisu “Gdzie na wino w Warszawie? Wino & Friends

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s